Střepiny

Internetem se šíří podivná výzva: Rodiče lepí svým dětem sýr na hlavu

Zdroj: TV Nova

Většina rodičů se svými potomky ráda chlubí. Papírové fotky se přesunuly na internet. Jaká jsou ale rizika sdílení snímků ze soukromí? Které fotky dětí zveřejňovat a které už raději ne? A jak jsou na tom se sdílením známé osobnosti?

Úkol je jasný - připlácnout svému dítěti sýr na hlavičku - cílem je pobavit sledující na sociální síti. Tato sýrová výzva se rozšířila po celém světě rychlostí blesku. Je ale ještě vtipná a roztomilá, nebo hraničí s útokem na důstojnost dítěte?

Bizarní videa, která vyvolala vášnivé debaty, jsou jen špičkou ledovce. Vedle nich stojí milióny zveřejněných fotografií. První fotkou je často už ta z ultrazvuku a následují desítky dalších, často v choulostivých situacích.

Střepiny - 1
Zdroj: TV Nova

Touha pochlubit se potomkem je silná a rozhodnutí je na rodičích. Některé fotky by se podle odborníků ale veřejně na odiv rozhodně dávat neměly. Zatímco my vidíme úhledné rodinné album, sexuální predátor může vidět návod, jak se k našemu dítěti dostat blíž.

Děti jsou součástí našich životů - a to i těch virtuálních. Každou přidanou fotku by přesto měla provázet odpovídající sebereflexe. Prostřednictvím sociálních sítí si totiž nevědomky zveme do dětských pokojů celý svět.

Co dětem hrozí a jak se případným následkům vyhnout, se podívejte ve VIDEU!

TV Nova