Britská královská rodina se opět rozrostla. Harrymu a Meghan se narodil první potomek - syn Archie

Zájem široké veřejnosti už okusil a ten ho bude provázet po celý život. Co všechno ho čeká a nemine? Má šanci užít si bezstarostné dětství? Čím se bude živit? Bude si muset vybrat urozenou partnerku? A nakolik se bude muset jako sedmý dědic trůnu přizpůsobovat pravidlům dvora?

Ohlášení narození miminka s modrou krví proběhlo sice na oko tradičně, ale už projev novopečeného tatínka dával tušit, že jeho výchova rozhodně tradiční nebude. Že malý Archie Harrison bude na poměry královské rodiny výjimečný, ukázal i výběr jména. Toho prvního i druhého.

 

Jako sedmý v pořadí v nástupnictví na královský trůn má Archie velkou výhodu - pravidla a tradice ho zřejmě v životě nesvážou tolik jako jeho bratrance George. Obyčejný život neurozených ho ale rozhodně nečeká, ani Archie se nevyhne základnímu královskému výcviku. Bude muset umět jíst přesně tak jak má, sedět přesně tak jak má, zdravit přesně tak jak má a vědět s kým se jak na královských sešlostech bavit, co si může dovolit a co už je přes čáru.

 

Kromě složitých protokolů a služby vlasti se bude muset malý Archie vyrovnat s krutým zájmem novinářů. Jejich obětí se stal hned po narození. Moderátor BBC Danny Baker ho zobrazil jako šimpanze, čímž podle kritiků rasisticky poukázal na afroamerické kořeny Archieho babičky. Na druhou stranu je to zkrátka daň všech členů královské rodiny za její popularitu.

TV Nova