Internetem se šíří podivná výzva: Rodiče lepí svým dětem sýr na hlavu

Aktualizováno 03.07.2019


Většina rodičů se svými potomky ráda chlubí. Papírové fotky se přesunuly na internet. Jaká jsou ale rizika sdílení snímků ze soukromí? Které fotky dětí zveřejňovat a které už raději ne? A jak jsou na tom se sdílením známé osobnosti?

Úkol je jasný - připlácnout svému dítěti sýr na hlavičku - cílem je pobavit sledující na sociální síti. Tato sýrová výzva se rozšířila po celém světě rychlostí blesku. Je ale ještě vtipná a roztomilá, nebo hraničí s útokem na důstojnost dítěte?

Bizarní videa, která vyvolala vášnivé debaty, jsou jen špičkou ledovce. Vedle nich stojí milióny zveřejněných fotografií. První fotkou je často už ta z ultrazvuku a následují desítky dalších, často v choulostivých situacích.

Zdroj: TV Nova

Touha pochlubit se potomkem je silná a rozhodnutí je na rodičích. Některé fotky by se podle odborníků ale veřejně na odiv rozhodně dávat neměly. Zatímco my vidíme úhledné rodinné album, sexuální predátor může vidět návod, jak se k našemu dítěti dostat blíž.

Děti jsou součástí našich životů - a to i těch virtuálních. Každou přidanou fotku by přesto měla provázet odpovídající sebereflexe. Prostřednictvím sociálních sítí si totiž nevědomky zveme do dětských pokojů celý svět.

Co dětem hrozí a jak se případným následkům vyhnout, se podívejte ve VIDEU!